Z życia Kościoła

image_pdfimage_print

Wyszynski[1]

 

 

„ Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna.

Tylko rzeczy małe i liche są łatwe.”

Stefan Wyszyński 

Jezuici zapraszają do modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli

NOWENNA DO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI W CZASIE EPIDEMII.

 

Ojciec Bernard Gonska SJ, asystent kościelny Oddziału Stowarzyszenia Krzewienia Kultu św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, zachęca do modlitwy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli.

W latach 1625-1629 Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców. Ludzie masowo opuszczali miasto, pozostawiając niejednokrotnie swych bliskich bez opieki, skazując ich na samotną śmierć. Chorzy często leżeli na ulicach lub w zamkniętych domach. Ojciec Andrzej Bobola wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym swą ofiarną pomoc duchową i materialną. Nie bacząc na możliwość zarażenia się, Ojciec Andrzej opiekował się chorymi i głodnymi ludźmi. Spowiadał wiernych i udzielał im sakramentów świętych, a zmarłych grzebał. Wielu duchownych oddało swe życie w czasie tych straszliwych epidemii, służąc do końca swym braciom potrzebującym pomocy.

Udostępniamy tekst nowenny, w załączniku do wydrukowania, a jednocześnie zachęcamy wszystkich do włączenia się w tę inicjatywę. Nowenna jest publikowana za zgodą władz zakonnych (NO_2020_03). Można ją odmawiać zarówno w kościele jak i we własnym domu łącząc się ze wszystkimi wołającymi do Zbawiciela za pośrednictwem św. Ojca Andrzeja.

Pobierz tekst NOWENNY (pdf)