HISTORIA POWSTANIA GRUPY

image_pdfimage_print

 

Historia powstania grupy nieodłącznie wiąże się z osoba  śp. O. Józefa Olejarskiego SI – proboszcza parafii Chrystusa Króla w Przegorzałach  w latach 1974-1986 / Bielany w tym czasie były częścią tej parafii /. Oryginalny styl jego duszpasterzowania polegał  na dość częstym odwiedzaniu rodzin aby poznac zarówno członków rodziny jak i ich problemy.  Zaowocowało to pomysłem, aby zebrać w jedną grupę młode małżeństwa, które by spotykały  się ze sobą w celu  wzajemnego dzielenia się swoim życiem w oparciu o ewangelię i naukę Kościoła. I tak z dość dużym trudem w roku 1984 udało się zebrać kilka małżeństw, które  regularnie zaczęły się  spotykać  w swoich domach.
Obecnośc w tej grupie  małżeństw, które miały za sobą kilkuletni staż  w strukturach Ruchu Światło-Życie pozwolił program spotkań oprzec na materiałach formacyjnych ruchu oazowego.
Ideą, która  mobilizowała nas do cotygodniowych spotkań, oprócz oczywiście osobistej formacji, była również chęć  stworzenia środowiska,”żywego kościoła” w którym mogłyby  wzrastać nasze dzieci.