Dobra Nowina dla Ciebie

image_pdfimage_print


WIARA

Co musimy zrobić, aby żyć życiem Jezusa? – spytał tłum św. Piotra w chwalebny ranek dnia zesłania Ducha Świętego. Pytasz i Ty: Co zrobić, aby w moim życiu, wydala owoce zbawcza męka, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa?

Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech kazdy z was ochrzci sie w imie Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego” (Dz 2, 38).

Uwierzcie w Jezusa, odwróćcie się od swoich grzechów i wtedy będziecie mogli żyć życiem zmartwychwstałego Syna Bożego.
Oczywiście tylko Jezus zbawia ludzi, ale wiara jest środkiem, przez który przychodzi do nas zbawienie

„Dostapiwszy wiec usprawiedliwienia przez wiarę” (Rz 5, 1a). „Laska bowiem jesteście zbawieni przez wiarę, a to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga” (Ef 2, 8).

Ta wiara, która jest darem Boga, jest jednocześnie odpowiedzią na Jego inicjatywę. Odpowiedzią, która brzmi:
„Tak wierze Tobie i akceptuje całkowicie życie z Jezusem Chrystusem, którego Ty wysłałeś na ten świat, by mnie zbawić”.
Wiara jest pewnością, ze Bóg zbawia dzisiaj człowieka. Taka wiara pozwala nam widzieć nawet to, co jest nie widzialne i mieć nadzieje wbrew nadziei, ponieważ wszystko jest możliwe dla tego, kto wierzy.

„Gdy Jezus odchodzil stamtad, szli za Nim dwaj niewidomi którzy wolali glosno: Ulituj sie nad nami Synu Dawida! Gdy wszedl do domu, niewidomi przystapili do niego, a Jezus ich zapytal: Wierzycie, ze moge to uczynic? Oni odpowiedzieli Mu: Tak Panie! Wtedy dotknal ich oczu, mówiąc: Według wiary waszej niech wam się stanie” (Mt 9, 27 – 29).

Jezus pyta Cie o twoja wiarę, bo według twej wiary – czyli pewności – będzie uzdrawiał twoja dusze,a nawet ciało.