Dobra Nowina dla Ciebie

image_pdfimage_print

ZBAWIENIE

 Sam nie jesteś w stanie siebie ocalić, zbawić. Człowiek nie był w stanie dojść do Boga. Dlatego Bóg zszedł do człowieka. Kiedy wydawało się, ze nie ma już żadnej możliwości rozwiązania problemu najważniejszego dla człowieka, wtedy Bóg zrealizował swoja obietnice zbawienia.

Tak bowiem Bóg umilowal swiat, ze Syna swego Jednorodzonego dal, aby kazdy kto w Niego wierzy, nie zginal, ale mial zycie wieczne. Albowiem Bóg nie poslal swego Syna na swiat po to, aby swiat potepil, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony” (J 3, 16 – 17).

Jezus jest Barankiem Bożym, który przychodzi zgładzić grzechy świata, abyśmy mogli żyć pełnia życia. Z powodu naszego grzechu wszyscy byliśmy nieprzyjaciółmi Boga i mieliśmy u niego dług, którego nie mogliśmy spłacić.

„I nas umarlych na skutek wystepków, razem z Nim przywrócil do zycia. Darowal nam wszystkie wystepki, skreslil zapis dluzny obciazajacy nas nakazami. To wlasnie, co bylo naszym przeciwnikiem usunal z drogi przygwoździwszy do krzyża” (Kol 2, 13 – 14).

W ten sposób nie ciąży już również na tobie żadne potępienie. Grzech twój został ci już przebaczony dzięki krwi Chrystusa, który – podczas gdy wisiał na krzyżu – błagał Ojca mówiąc: „Ojcze przebacz im, bo nie wiedza, co czynią”.

Jezus Chrystus umarł zamiast Ciebie, biorąc na siebie kare śmierci, na jaka zasłużyłeś swoimi grzechami. On splacil twój drug, wykupił cie od śmierci.
Łotr (Lk 23, 39 – 43), który był skazany na śmierć przez ukrzyżowanie, uznając swoja winę, zwrócił się do Jezusa o ratunek. Jezus nie odrzucił go, przeciwnie, umierającemu dal nowe życie: „Dziś ze mną będziesz w raju”.
Jezus przywraca Ci sens życia. Przez swoja śmierć i zmartwychwstanie do nowego życia, daje ci w konsekwencji życie wieczne!