Dobra Nowina dla Ciebie

image_pdfimage_print

 

MIŁOŚĆ BOŻA

Bóg kocha Ciebie, właśnie Ciebie! On kocha każdego człowieka, „bo Bóg jest miłością” (1 J 4, 86). Kocha nas tak, jak gdybyśmy byli jedynymi ludźmi na świecie. Kocha nas osobiście. Ty jesteś dla Niego najcenniejszy.Bóg jest wszechmogący i czyni wszystko, co chce, ale jest jedna rzecz, której nie może zrobić: Nie może przestać kochać. „Bo góry moga ustapic i pagórki sie zachwiac, ale milosc moja nie odstąpi od ciebie” (Iz 54,10)!

Bóg stworzył Ciebie i jesteś Jego dzieckiem. On obdarza Cie wspaniałą, ojcowską miłością, nieporównywalnie większa niż jakikolwiek – nawet najwspanialszy – ziemski ojciec. Kocha dobrych i złych, mężczyzn i kobiety, katolików i protestantów, ateistów i prześladowców Kościoła, księży i świeckich, świętych i największych grzeszników. Kocha wszystkich, ponieważ wszyscy jesteśmy Jego dziećmi. Do Ciebie, jak do swojego Syna, wypowiada w twoim wnętrzu te wielka prawdę:„Tys jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

Boża miłość nie stawia Ci żadnych warunków. Kocha Cię dokładnie takim, jakim jesteś w tym momencie. Nieważne kim byleś i kim jesteś obecnie; nieistotne w tym wypadku sa twoje grzechy, wady, defekty. Przeciwnie, wszystkie niepowodzenia, problemy, grzechy naszego życia są okazją, aby doświadczyć Jego miłości. Nie masz potrzeby udawać, ze jesteś kimś innym, niż jesteś w rzeczywistości, aby Bóg Cie kochał. Kocha Cie takim, jakim jesteś. Nie kocha Cie dla twoich zalet, ale kocha Cie z twoimi zaletami i nie przestanie cię kochać z powodu twoich wad. Nie pochwala twego grzechu, ale mimo to Cie kocha. Pozwól kochać się Bogu. Pokaż Mu, ze chcesz doświadczyć Jego miłości w sobie. Nie musisz starać się pierwszy Go osiągnąć, ale pozwól, aby On osiągnął ciebie. „My milujemy Boga, poniewaz Bóg sam pierwszy nas umiłował”. (1 J 4,19)

Jeszcze zanim Ty zacząłeś Go szukać, On już cie szukał. To On zawsze przejmuje inicjatywę.